Strona główna » Przyczepy samozbierające RAPIDE

Jakość wykonania, pojemność, łatwość użytkowania i wysoka jakość cięcia to cechy charakterystyczne Schuitemaker Rapide.

Schuitemaker Rapide jest standardowo wyposażony w podwozie holownicze, które jest umieszczone pod przyczepa. Zapewnia to bardziej zwartą konstrukcję i maksymalny prześwit do pracy przy kiszonce i w polu. Podwozie holownicze o szerokości 1,80 m (dla serii RAPIDE 10) oraz 2,0 m ((dla serii RAPIDE 100 i 1000) płynnie pokonuje nierówności i składa się przy przeszkodach. Zapewnia to optymalne dopasowanie do podłoża.

Seria RAPIDE 10 jest najmniejsza w segmencie przyczep ale pod względem osiągów nie ustępuje modelom z serii 100 oraz 1000.
Seria Rapide 10 jest dostępna w wersji standardowej bez wałków dozujących (S), z wałkami dozującymi (W) i z poprzecznym przenośnikiem taśmowym (V).

Wyjątkowa koncepcja Rapide


Schuitemaker Rapide jest standardowo wyposażony w podwozie holownicze, które jest umieszczone pod samochodem. Zapewnia to bardziej zwartą konstrukcję i maksymalny prześwit do prac polowych i kiszonkowych. Podwozie holownicze o szerokości 2,00 m płynnie pokonuje nierówności i składa się przy przeszkodach. Zapewnia to optymalne dopasowanie podwozia do podłoża.

Dzięki hydraulicznie przesuwanej płycie przedniej Rapid Stream, przyczepę można ustawić w różnych pozycjach podczas zbioru kukurydzy lub trawy. System Rapid Release to funkcja, która zapewnia szybkie i całkowite opróżnienie ładunku, bez pozostawiania resztek pożniwnych. System Rapide Stream i Rapid Release są opcjonalne w serii Rapide 100. Dzięki drzwiom w panelu przednim przyczepa jest dostępna w celu konserwacji i kontroli.

Schuitemaker Baner

Dzięki wirnikowi Schuitemaker w kształcie gwiazdy przetwarzanie plonów jest płynniejsze, nawet w najtrudniejszych warunkach. Zapewnia to minimalne zapotrzebowanie na moc i skutkuje niskim zużyciem paliwa. Wirnik wywiera mniejszy nacisk na przednią ścianę i ma długą żywotność. Wszystko to, oczywiście, w połączeniu z jakością cięcia, jakiej można oczekiwać od Schuitemaker.

Schuitemaker Rapide jest standardowo wyposażony w podbieracz wleczony. Jest to unikalna technologia, w której podbieracz jest umieszczony pod przyczepą. W rezultacie konstrukcja przyczepy jest bardziej kompaktowa przy tej samej objętości ładunku i zapewnia maksymalny prześwit
podczas pracy. W przeciwieństwie do pchanego podbieracza, wleczony podbieracz Schuitemaker porusza się płynnie po wyboistym polui odwraca się, gdy napotyka przeszkody. Zapewnia to najlepsze dopasowanie powierzchni i gwarantowany czysty przepływ plonu. Ponadto szeroki podbieracz (do 2,20 m) ze skrętnymi kołami umożliwia szybsze i czystsze podbieranie. Połączenie unikalnego wleczonego podbieracza Schuitemaker, rolki podającej RapidFlow i wydajnego, płynnego PowerRotor sprawia, że proces załadunku jest jeszcze łatwiejszy, bardziej ekonomiczny i wydajniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. W ten sposób bez wysiłku osiągniesz optymalny wynik.

Seria Schuitemaker Rapide 100 i 1000 jest wyposażona w terminal Schuitemaker DoubleTouch Control. Unikalne połączenie solidnych joysticków i 7-calowego ekranu dotykowego pozwala kierowcy w pełni skupić się na otoczeniu i procesie załadunku. Przejrzysta struktura ekranu i kompaktowość zapewniają kierowcy pełne skupienie się na pracy. Inteligentne oprogramowanie terminala DoubleTouch Control oferuje możliwość personalizacji ustawień. Dzięki wizualnemu sprzężeniu zwrotnemu kierowca może zobaczyć wszystko, co musi wiedzieć, na wyświetlaczu. Ponadto terminal jest zabezpieczony przed błędami w działaniu. Interfejs można podłączyć do ISOBUS i można go modernizować we wszystkich istniejących modelach Rapide 100 i 1000 od 2020 roku.

Przyczepy samozbierające w sklepie Agrihandler.pl 

Prowadzenie gospodarstwa to wymagający proces; istnieje jednak wiele sposobów, aby ułatwić pracę na roli. Jednym z nich jest inwestycja w przyczepy samozbierające, które uważane są za maszyny niezbędne podczas zbierania, a następnie transportowania siana, słomy, kukurydzy lub innych dobrodziejstw otrzymanych od natury. W naszym sklepie internetowym Agrihandler.pl dostępne są dopracowane, spełniające wszystkie potrzeby rolników przyczepy samozbierające. Sprawdź, jak niewiele wystarczy, by zwiększyć swoje możliwości. 

Przyczepy samozbierające – niezbędnik dla rolników 

Maszyny w gospodarstwie rolnym to podstawa sprawnej, a przy tym wydajnej pracy. Inwestycja w przyczepy samozbierające to wiele korzyści, a w tym zwiększenie efektywności swoich działań. Dodatkowo przyczepy samozbierające umożliwiają szybkie i łatwe zbieranie plonów bez potrzeby angażowania dodatkowych pracowników, co pozwala zaoszczędzić czas,pieniądze, a co najważniejsze siły. Maszyny te charakteryzują się niezwykle wysoką pojemnością, praktycznością i łatwością obsługi. 

Warto również wspomnieć o automatyzacji. Przyczepy samozbierające są bardziej automatyczne niż przyczepy zbierające, co oznacza, że wymagają mniej zaangażowania ze strony użytkownika. 

Lżejsza praca, dzięki przyczepom zbierającym 

Przyczepy zbierające zostały stworzone z myślą o rolnikach, którzy potrzebują wydajnych narzędzi do zbierania i transportowania materiałów roślinnych z pola. Mogą być one używane zarówno przez małe, jak i duże gospodarstwa rolne, a także przez firmy zajmujące się usługami rolniczymi. W zależności od potrzeb dostępne są różne modele przyczep samozbierających, które można dostosować do indywidualnych wymagań. Jeśli nie wiesz, która przyczepa zbierająca lub samozbierająca sprawdziłaby się w Twoim przypadku – zadzwoń, doradzimy na każdym etapie zakupu. 

Jakie są różnice pomiędzy przyczepami samozbierającymi a zbierającymi?

Przyczepy samozbierające i zbierające różnią się przede wszystkim sposobem zbierania plonów. Przyczepy samozbierające wyposażone są w specjalne urządzenia do zbierania, które umożliwiają zbieranie materiału bezpośrednio z pola. Natomiast przyczepy zbierające wymagają manualnego zbierania materiału i jego załadunku na przyczepę. Inną ważną różnicą jest pojemność. Przyczepy samozbierające są zazwyczaj większe i bardziej wydajne niż przyczepy zbierające. To, w którą maszynę warto zainwestować, zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań rolników.